Проект «МультЛайк»
Шашко Анна Анатоліївна
Посада: музичний керівник
Кваліфікаційна категорія: 10 тарифний розряд,
звання «вихователь- методист»
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
(ЯСЛА – САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №235 «ГОРОШИНКА» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Завідувач: Лохматова Людмила Валеріївна
69097, м. Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 13-а,
телефон: (061) 286-26-40
Код ЄДРПОУ 26469800
E-mail: goroshinka235@ukr.net
Сайт: https://goroshinka235.jimdofree.com/
Провідна педагогічна ідея проекту:
КОНЦЕПТУАЛЬНА ІДЕЯ.
Створи мультфільм –отримай ЛАЙК!!!
Щоб дітям подобалось говорити українською мовою, читати українською, думати українською, я звернулась до однієї з сучасних технологій – створення мультфільму, звичайно, українською мовою.
У чому ж головна педагогічна цінність мультиплікації? Вона впливає на емоції малят, викликає інтерес, дає можливості комплексного навчання та виховання. В результаті не тільки розвиваємо у дошкільнят емоційну чуйність, активність, допитливість, а й володіння українським зв'язним мовленням, виразним читанням, комунікативними вміннями і навичками.
АВТОРСЬКИЙ ПІДХІД полягає в прагненні залучити дітей, педагогів, батьків до процесу створення продукту (мультфільма), отримання навичок і умінь, нових знань про оточуючий світ, озвучення свого творіння українською мовою.
Обґрунтування актуальності та перспективності проекту:
В умовах сьогодення, коли гостро стоїть мовне питання проект дозволив розширити україномовне середовище для дітей та їх батьків. Державна мова в нас одна і, незважаючи на те, що рідною для багатьох є російська, у населення має бути позитивне ставлення до української мови, а особливо у наших маленьких громадян російськомовних регіонів. Тому ми бачимо своє завдання, педагогів - дошкільників – створювати україномовне середовище для дітей всюди, де тільки можливо, враховуючи інтерес дітей. Користь від реалізації проекту в тому, що батьки і діти долучатимуться до української казки, українського мовлення, творення реального продукту (мультфільму).
Учасники зможуть позмагатись в соціальних мережах за більшу кількість лайків, за свої мультфільми, популяризуватимуть україномовні мультфільми.
Науково – теоретична база проекту:
МОН України в інструктивно – методичних рекомендаціях від 25.07.2016 №1/9-396 «Про організацію національно – патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» скеровує нас на ефективну реалізацію завдань виховання національної свідомості в різних видах діяльності. Лист МОН від 07.10.2016 №1/9-542 «Щодо застосування державної мови».
Стисла анотація проекту:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100017882833595
Результативність впровадження проекту:
Проект завершився проведенням загальносадового мультфестивалю «Золота Дзиґа» з врученням ДЗИГ. Для встановлення номінантів всі «Лайки» були підраховані, виявлено переможців, кожна група – учасник проекту отримали заслужену нагороду, ніхто не залишився без уваги.
(ДОДАТОК №2)
В результаті проведення проекту значно підвищився рівень виразного мовлення дітей українською, вдосконалено практичні навички дітей в ліпленні, малюванні об’єктів природи, підвищився інтерес до творів В.Сухомлинського.
Репрезентація проекту:
ДОДАТОК №1 (мультфільми)
ДОДАТОК №2 (“Золота Дзиґа”)
ДОДАТОК №3